SENDE YAZ

                                                                     Siz sorun ben cevapliyim?

11 Comments

 • CB

  1

  Akupunktur iğneleri tedaviden önce sterilize edilirler mi?

  • Dr. Faruk Öncel

   2

   Evet. Bu son derece önemlidir. Bu yapılmadığında virüs ya da bakteri iltihapları geçirme riski olacaktır. Akupunktur iğneleri her tedaviden önce sterilize edilirler. Akupunktur uzmanı belirli iğneleri sadece bir hastada kullanacak ve bir daha başka bir hastaya kullanmayacaktır. Sterilize etme yöntemleri; kaynatma ve sıcak hava metotlarını içerebilir. Bu metotlar iğne kalitesinin bozulmasına neden olabileceğinden, iğneler her sterilizasyonda oluşabilecek çukurlaşma, çıkıntılar ve de körleşmeleri yönünden kontrol edilirler. İğnelerde bozulma tespit edilir edilmez atılırlar. Hastanın cildini sterilize eden bir sıvıyla silmek bu gün artık rutin uygulamadır. Sterilize işlemi günümüzde, akupunktur uzmanın çok önem verdiği bir konu olmalıdır. Bu aynı zamanda akupunktur uygulanan merkezin bu konuya verdiği büyük önemi de gösterir.

  • Dr. Faruk Öncel

   3

   Bir zamanlar iğne kullanırken ; iğne bulmak zordu ,sterilizasyon kullanılıyordu fakat artık tek kullanımlık ambalajın içinden açılarak kullanılanlar tercih ediyoruz herkes dikkat etmeli

 • macide sert

  4

  merhaba,göz tansiyonu için bir tedaviniz var mı?Ankara'da subeniz var mı?

  • Dr. Faruk Öncel

   5

   Ankarada hizmet veremiyorum . Sadece istanbul mecidiyeköy meydanında kliniğim

 • türkan doğan

  6

  3 aylık şeker 7 /gùnlük 145-180 arası gilfor1000 gr sabah aksam gilimax 1 gr alıyorum boy:152 kilo:59 yas:42 16 yıldır hastayim. Ekmekle aram çok iti şeker kullanmıyorum.

 • Senanur şale yenidünya

  8

  Merhaba. 70 kiloyum boy:163 18 yaşındayım akupunktur tedavisi görmem uygun mudur ?

  • Dr. Faruk Öncel

   9

   Uygundur 55 kilo olmalısınız 2 ayda bunu sağlayabiliriz elbirliği ile

 • Hasret

  10

  Merhaba, Ben 32 yaşındayım 7 aylık bebeğim var 4 yıl önce günde 2 paket sigara içerken birden bıraktım ve hızla kilo aldım. Normalde 47-50 kilo iken 80 kiloya çıktım 81 kilo ile hamile kaldım 101 kilo ile sezeryan doğum yaptım şuan 85 kiloyum boyum da 162 akapuntur ile ayda kaç kilo verebilirim? Kasım da işe başlayacağım uygulayacağım diyet iş yerinde uygulanabilir mi? Vücudum da sarkma vs olur mu? Spor için vaktim olmayacak gibi görünüyor Teşekkürler.

  • Dr. Faruk Öncel

   11

   Hasret hanım kasım ayında 50 li kilolarda olabilirsiniz bizimle yaklaşık 30 kilo verdirtebiliriz 4 ayda bize uyum sağlayın yeter zorluk yok çok içip çok yiyerek hiç sarkma olmadan . Bozuk İç kimyanızın ,yani kilo alış sebebinizin tedavi edilip düzene kavuşmasıyla hem sağlığınıza hemde ideal kilonuza kavuşursunuz . YAŞAM KONFORUNUZ YÜKSELEREK

Yorum yaz...

* ile işaretlenmiş alanların doldurulması zorunludur